kręgosłup
Czy dbasz o swój kręgosłup?
18 stycznia 2024
Voucher na masaż – prezent dla Walentynki!
2 lutego 2024
kręgosłup
Czy dbasz o swój kręgosłup?
18 stycznia 2024
Voucher na masaż – prezent dla Walentynki!
2 lutego 2024
Pokaż wszystkie

Skok ze spadochronem

skok

skok

​Skok ze spadochronem możemy podzielić na dwa główne etapy.
Pierwszym z nich jest swobodny spadek, drugim lot na czaszy. 

Skupimy się dzisiaj na końcowej fazie latania czyli na lądowaniu. Wg mnie chyba jeden z najbardziej kluczowych elementów ze względu na łatwość popełnienia błędu. Najwięcej kontuzji przytrafia się właśnie podczas lądowania. Im bardziej doświadczony skoczek tym łatwiej nam się wykonuje ten element. 

​Ważnym elementem lotu na czasy jest odpowiednie budowanie rundy do lądowania, w zależności od kierunku wiatru będziemy budowali lewy lub prawy krąg. 

300 metrów przed lądowaniem powinniśmy znaleźć się na odpowiednim torze w okolicach lądowiska. W tym momencie nie wykonujemy już żadnych gwałtownych manewrów. 

200 metrów przed lądowaniem wykonujemy zakręt zgodnie z zasadami tworzenia rundy i na na 100 metrach wykonujemy ostatni zakręt. 

Skupiamy się na tym co się dzieje i patrzymy na teren żeby nie wlecieć w skoczków którzy już znajdują się na ziemi. Patrzymy przed siebie luzując całkowicie linki sterownicze.
Uginamy kolana, w odpowiednim momencie lekko zaciągamy linki do klatki piersiowej i na samym końcu chwilę przed wylądowaniem, linki sterownicze zaciągamy maksymalnie na dół tworząc siłę nośną, która wyhamuje nasz spadochron i umożliwi nam delikatne lądowanie (jeśli nie na nogi to ślizg na dupie też daję radę).

Post przygotował nasz trener: Michał Jasiński 

Sprawdź więcej naszych artykułów: blog.
Obserwuj nas na Facebooku Instagramie i YouTube!

×