uroginekologia
Uroginekologia – kompleksowa opieka
12 marca 2025
cardio
Trening cardio – klucz do utrzymania zdrowia
19 marca 2025
uroginekologia
Uroginekologia – kompleksowa opieka
12 marca 2025
cardio
Trening cardio – klucz do utrzymania zdrowia
19 marca 2025
Pokaż wszystkie

Mobilizacja obręczy barkowej

mobilizacja

mobilizacja

💪 Mobilizacja obręczy barkowej w 5 krokach!

1. Siądź wygodnie –  unoś i opuszczaj ramiona z myślą o ściskaniu łopatek do siebie podczas całego ruchu, wykonaj ruch powoli i dokładnie – wykonaj 15 powtórzeń

2. Praca do rotacji – wykonuj naprzemiennie ruchy ramion do maksymalnej rotacji wewnętrznej i zewnętrznej, ramiona trzymaj na poziomie barków – wykonaj 15 powtórzeń

3. Ruch łopatki do depresji – zamocuj gumę do stabilnego słupka, guma może być z mniejszym i większym oporem, podczas tego ćwiczenia nie uginaj łokci i nie ściągaj łopatek do siebie! Głowę połóż na podłodze, przesuwaj proste ramiona po podłodze, łopatkę prowadź w stronę talerza kości biodrowej i wyciągaj łopatkę daleko w przód – daj się pociągnąć gumie.  W tej pozycji ruch łopatek będzie niewielki. Wykonaj 3 serie po 8/10 powtórzeń.

4. Wykonaj klęk podparty, głowę trzymaj na wysokości kręgosłupa i wykonuj koliste ruchy na łopatce, nie zadzieraj ani nie opuszczaj przy tym głowy. Wykonaj około 15 powtórzeń, ruch możesz wykonać zarówno do przodu jak i do tyłu.

5. Rozciąganie mięśni piersiowych – pozycja wyjściowa to leżenie na brzuchu, ręce szeroko, odepchnij się nogą i ręka od podłogi aż znajdziesz się w pozycji gdzie czujesz rozciąganie z przodu klatki piersiowej – to ile wyjdziesz do pozycji na boku będzie zależało od Twojej mobilności obręczy barkowej. Przesuwaj ramię podpierając się na palcach dłoni w górę i w dół do zakresu ruchu, który jesteś w stanie wykonać. Wykonaj (góra/dół) 10 powtórzeń na stronę.

🎬 Post przygotowała nasza fizjoterapeutka: Agnieszka Gajewska.

FIlm instruktażowy znajdziesz na naszym Instagramie.

Sprawdź więcej naszych artykułów: blog.

Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie i YouTube!

×