W RehaFit łączymy wiedzę z wielu dziedzin i wykorzystujemy szeroki wachlarz metod fizjoterapii, co pozwala na holistyczne podejście do pacjenta i dużą elastyczność fizjoterapeuty, a to z kolei przekłada się na dobranie najbardziej odpowiedniej drogi postępowania, tak aby proces rehabilitacji był bezbolesny i skuteczny.
Specjalizujemy się w fizjoterapii ortopedyczno- neurologicznej wykorzystując cenione na całym świecie metody m.in. terapię manualną Kaltenborna- Evjentha, Kinesiology Taping, koncepcję PNF, terapię bólów kręgosłupa MDT McKenzie, terapię tkanek miękkich w tym punktów spustowych. Terapie te pomagają w usprawnianiu takich problemów jak: bóle kręgosłupa w przebiegu dyskopatii lub innych dysfunkcji, problemach stawów obwodowych jak np. „bolesny bark” czy stan po uszkodzeniu lub rekonstrukcji więzadeł krzyżowych lub łąkotek.
Ze względu na naszą specjalizację oraz ścisłą współpracę z trenerami w naszym studiu treningu personalnego kompleksową opieką obejmujemy osoby czynnie podejmujące aktywność fizyczną oraz zawodowych sportowców. Oprócz kompleksowej fizjoterapii pomagamy modyfikować pod jej kątem plan treningowy oraz zapewniamy odpowiednią odnowę biologiczną.
Obecnie coraz młodsi ludzie padają ofiarą współczesnego siedzącego trybu życia i jego skutków jakimi są bóle mięśni i stawów oraz szeroko pojęte choroby zwyrodnieniowe. Zmiany te powstają na skutek jednostajnych lub wielokrotnie powtarzających się przeciążeń tych samych struktur ciała- przykładowo stawów, np. podczas wielu godzin pracy w tej samej pozycji: siedzenia czy ustawienia ciała, albo powtarzanych tych samych czynności.
Dodatkowo słabe mięśnie poprzez brak zdrowych aktywności fizycznych nie amortyzują i tym samym nie chronią obciążanych stawów. Przeciążone struktury ulegają powstającym stanom zapalnym, a w ich następstwie zmianom w strukturze tkanek chrzęstnych i kostnych oraz w przebiegu więzadeł i ścięgien, przyspieszając tym samym proces degeneracyjny narządu ruchu. Fizjoterapeuci RehaFit łącza potrzebną im wiedzę z wielu dziedzin i dostępnych dziś specjalistycznych metod terapii, aby radzić sobie w przypadku takich problemów i nie tylko rehabilitować, ale i edukować pacjentów oraz pomagać im zmienić tryb życia lub dołączyć coś co zrównoważy przeciążenia i wyhamuje proces degeneracji.
Posiadamy również doświadczenie w fizjoterapii kobiet w ciąży. Wykonujemy masaże kobiet w ciąży oraz fizjoterapię kręgosłupa u kobiet w czasie ciąży prowadzoną w bezpieczny sposób. W połogu lub po tym okresie pomagamy diagnozować oraz likwidować rozstęp mięsni brzucha po ciąży.
Konsultacje fizjoterapeutyczne »
Wstępna konsultacja pozwala nakreślić problem pacjenta oraz ustalić wspólnie cel, możliwości i plan fizjoterapii.
Terapia lecznicza »
Podczas spotkań, fizjoterapeuta wykorzysta całą swoją wiedzę i wachlarz metod oraz technik celujących stricte w problem pacjenta. Terapia lecznicza jest prowadzona indywidualnie w komfortowych, świetnie wyposażonych gabinetach.
Terapia wg. koncepcji PNF »
PNF to koncepcja wykorzystywana p problemach ortopedyczno- neurologicznych takich jak: stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, udar, bolesny bark, stan po zerwaniu i rekonstrukcji więzadeł krzyżowych.
Terapia MDT McKenzie »
To kompleksowa metoda diagnozująca i lecząca zespoły bólowe kręgosłupa. Oprócz terapii edukuje pacjenta w temacie ergonomii pracy kręgosłupa w życiu codziennym.
Ortopedyczna terapia manualna KALTENBORN - EVJENTH »
Jedna z najskuteczniejszych terapii manualnych łącząca techniki wykonywane bezpośrednio na stawach oraz pracę z tkankami miękkimi. Stosowana w przypadku problemów stawów kręgosłupa oraz stawów obwodowych: barków, łokci, kolan czy stawów stóp.
Manipulacje powięzi (Fascial Manipulation) »
Manipulacje powięzi (Fascial Manipulation) wg Luigiego Stecco jest jedną z najskuteczniejszych i najszybszych metod leczenia powięzi. Metoda zajmuje się leczeniem wszelkich dolegliwości bólowych w każdym rejonie ciała pacjenta.
Terapia manualna tkanek miękkich w tym punktów spustowych »
Polega na eliminacji patologicznych napięć oraz związanych z tym dysfunkcji i bólu w obrębie mięśni, powięzi, ścięgien czy więzadeł poprzez zastosowanie odpowiednich technik terapii.
Kinesiology Taping »
Specjalistyczne techniki aplikacji taśmy doskonale wspomagają regenerację uszkodzonych tkanek czy stawów oraz redukują ból i obrzęki.
Fizjoterapia neurologiczna »
Fizjoterapia neurologiczna to zarówno fizjoterapia po uszkodzeniach aksonalnych nerwów jak i fizjoterapia w stwardnieniu rozsianym czy fizjoterapia w chorobie Parkinsona. .
Stworzenie indywidualnego planu ćwiczeń »
Spersonalizowany plan treningowy do użytku domowego lub na siłowni, będący składową prowadzonej rehabilitacji lub jako indywidualny plan ukierunkowany na sprecyzowany cel pacjenta.
Korekta wad postawy dzieci i młodzieży »
Obejmuje diagnostykę oraz zaplanowanie i przeprowadzenie procesu korygowania powstających wad postawy u dzieci i młodzieży takich jak plecy okrągłe czy płaskostopie.
Terapia FDM (Fascial Distortion Model) »
Manualna metoda leczenia problemów tkanki miękkiej a dokładnie powięzi. Twórcą metody jest osteopatia dr Stephen Philip Typaldos.
Medyczny trening rehabilitacyjny »
Jest to nowoczesne podejście fizjoterapeutyczne, realizujące cele rehabilitacyjne w dysfunkcjach narządu ruchu wykorzystując wiedzę z zakresu treningu sportowego.
Fizjoterapia ortopedyczna »
Fizjoterapia ortopedyczna opiera się przede wszystkim na pracy z pacjentami po urazach...
Wizyty domowe »
Rehabilitację w formie indywidualnych wizyt terapeuty u pacjenta w jego domu lub pracy kierujemy do osób, które z różnych przyczyn nie mogą dotrzeć do naszego gabinetu, lub bardziej komfortowo czują się ćwicząc czy będąc masowanym we własnym domu.
Pinoterapia »
Pionoterapia łączy w sobie nurty medycyny wschodniej i zachodniej. Wykorzystuje się tu techniki pracy narzędziowej łaczonej z elementami terapii manualnych oraz akupunktury, akupresury, refleksoterapii i różnorodnych technik masażu. Dzięki temu otrzymujemy kompleksową metodę leczenia.
Suche igłowanie »
Dry Needling, czyli suche igłowanie to przede wszystkim forma walki z bólem ostrym i przewlekłym w miejscach mięśniowo-powięziowych punktów spustowych. Zawsze tam, gdzie jest nadwrażliwa i tkliwa okolica napiętego pasma brzuśca mięśniowego, co sprawia ból lokalny lub/i rzutowany pod wpływem kompresji, rozciągania oraz skurczu, a w efekcie doprowadza do dysfunkcji motorycznych, sensorycznych, a także autonomicznych w różnych konfiguracjach.